Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria do spania 1/2 - meble i materace

2019-10-14
Akcesoria do spania 1/2 - meble i materace
Nawiązując do naszego wyprawkowego S.O.S poświęcimy tu nieco więcej uwagi wszelkim akcesoriom i wyposażeniu dziecięcych sypialni.
Lektura z pewnością rozwieje wiele Waszych wątpliwości, a jeśli macie dodatkowe pytania - zapraszamy do kontaktu z nami!

Akcesoria do spania 1/2 - meble i materace.


Łóżeczko niemowlęce - to miejsce gdzie nasze dziecko w pierwszych miesiącach życia będzie spędzać bardzo dużo czasu, dlatego też warto szczególnie się zastanowić, kompletując te akcesoria. Polecamy wybierać łóżeczko nie kierując się wyłącznie jego urodą, ale również praktycznością, którą docenimy w późniejszym okresie. Stąd warto, aby było wyposażone w wyjmowane szczebelki i kilkustopniową regulację wysokości. Łóżeczko to najważniejszy mebel w pierwszych miesiącach życia, ponieważ zwykle służy dziecku do 2 roku życia. Starajmy się ustawić łóżeczko w miejscu, które nie będzie zbyt blisko wejścia czy okna. Dzięki temu nasz maluszek nie będzie narażony na przeciąg czy zbytnie przegrzanie będąc blisko kaloryfera, które często są usytuowane pod oknem.

  • Łóżeczko dziecięce drewniane to przepiękne i jednocześnie niezwykle wygodne dla niemowlaka łóżeczko. Łóżeczko jest przeznaczone dla maluszka już od pierwszych dni życia, a dzięki wyjmowanym szczebelkom i regulowanej wysokości posłuży dziecku bardzo długo. Łóżeczka o standardowych wymiarach 120x60 lub 140x70. Ostatnio bardzo popularne są łóżeczka wielofunkcyjne takie z możliwością dokupienia do łóżeczka barierki zabezpieczającej do funkcji tapczanika. To bardzo nowoczesne technologie. Z takim  łóżeczkiem możesz więcej i dłużej - to dzięki regulowanej wysokości materaca. Regulacja wysokości materaca na 3 poziomach - zmieniana kiedy maluch zaczyna już samodzielnie wstawać, a później siadać. Łóżeczka powinny zostać wykonane z naturalnago drewna, pomalowanego bezpiecznymi dla zdrowia dziecka farbami i lakierami wodnymi. Łóżeczka, które można u nas znaleźć, oferują wiele przydatnych rozwiązań: wyjmowane szczebelki, regulowaną wysokość stelaża, zdejmowane boki, szuflady na pościel lub kółka jezdne z hamulcem, ułatwiające przesuwanie łóżeczka w inne miejsce. 
  • Mini łóżeczko - dostawka to łóżeczko, które pełni dwie funkcje: mini  łóżeczko dla maluszka lub łóżeczko dostawka do łóżka rodziców. Nowoczesne łóżeczko dostawne zostało stworzone po to, aby zapewnić niemowlakowi bliskość z rodzicami i poczucie bezpieczeństwa, które są tak bardzo ważne w pierwszych miesiącach życia. Jest to również idealne rozwiązanie dla rodziców ceniących sobie nie tylko bliskość dziecka, ale i własną wygodę. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom mini łóżeczko niemowlęce, dostawka idealnie sprawdza się w niewielkiej sypialni, można je dostawić z każdej strony łóżka rodziców. Jego rozmiar i lekkość konstrukcji pozwoli przenieść i ustawić je w każdym dowolnym miejscu tak, by w trakcie codziennych obowiązków rodzic mógł mieć maluszka w zasięgu wzroku. Wymiar łóżeczka: wewnątrz 90x40 cm / na zewnątrz 94x44 cm. Mini łóżeczka są wykonane z drewna sosnowego z delikatnym łukiem na krótkich bokach. Wszystkie boki łóżeczka są szczebelkowe- pozwala to na obserwacje malucha z każdej strony. Szczebelki są płaskie i bezpieczne, a dno łóżeczka szczebelkowe zapewnia dobrą wentylację dla materaca, regulowane na 3 poziomach. Łóżeczko ma opcję opuszczanego boku, co umożliwia korzystanie z niego jako łóżeczko dostawka do łóżka rodziców malucha. Opuszczany bok umożliwia łatwiejsze pielęgnowanie niemowlaka, pozwala na bliskość rodziców w momencie, gdy dziecko się przebudzi, co sprawia, że maleństwo szybciej się uspokaja i lepiej śpi. To lekkie i stabilne łóżeczko nie tylko gwarantuje wygodę użytkowania, ale i łatwość w transporcie. 4 kółka z hamulcem umożliwiają łatwe przejeżdżanie łóżeczkiem w potrzebne miejsce. 
  • Kołyska przeznaczona jest dla maluszka już od pierwszych dni życia do ok 5-6 miesiąca. Kołyska jest mniejsza od łóżeczka, dlatego łatwiej ją wstawić do sypialni rodziców. Jeśli będzie ustawiona blisko łóżka, w nocy nie będziesz musiała nawet wstawać. Dodatkowym atutem jest fakt, że z chwilą, gdy maluszek poruszy się w trakcie snu, kołyska zostaje wprawiona w delikatny ruch. Płynne kołysanie pogłębia sen maleństwa, a sam mebel jest przyjemnym i przytulnym miejscem, zapewniającym spokojną noc. Kołyski należą do praktycznego i funkcjonalnego wyposażenia dziecięcego pokoiku. Ich lekkość, uzyskana poprzez zastosowanie odpowiednich i dobrych jakościowo materiałów, umożliwia usypianie maluszka w dowolnym miejscu domowego zacisza. Po wieczornych obowiązkach z łatwością można przenieść kołyskę z dzieckiem do jego sypialni. Ogromną zaletą jest to, że jest produktem wielofunkcyjnym, może być wygodnym łóżeczkiem lub tradycyjną kołyską. Posiada kółka dzięki którym możemy swobodnie przestawić ją w dowolne miejsce domu bądź ogrodu. Rytmiczne ruchy kołyski przypominają malcowi czas spędzony w brzuszku mamy, dlatego delikatne bujanie uspokaja i usypia dziecko.
  • Kosz wiklinowy Mojżesza to ręcznie wyplatany wysokiej jakości kosz dla dziecka, który może pełnić funkcję łóżeczka i leżaczka. Od pierwszych chwil nowonarodzone dzieci potrzebują bliskości rodziców, miłości ale też spokojnego, przytulnego miejsca do spania - takim miejscem na pewno jest kosz Mojżesza. Dzięki swoim rozmiarom, wadze i konstrukcji kosz jest łatwy do przenoszenia między pomieszczeniami. Kosz Mojżesza jest doskonałym rozwiązaniem w pierwszych miesiącach dla noworodka. Niektórzy rodzice mogą uznać zakup kosza za zbędny wydatek, sądząc że dziecko od pierwszych dni swojego życia, może spać w łóżeczku lub ewentualnie wózku. Analizując jednak korzyści jakie kosz daje i rodzicom i dziecku, szybko przekonamy się, że jest on wręcz niezbędnym elementem wyprawki. Kosz Mojżesza został zaprojektowany przez rodziców dla rodziców, jest rekomendowany przez wielu specjalistów i otrzymał wiele nagród za swą jakość, funkcjonalność oraz świetny design. Kosz Mojżesza  jest bardzo wysoko ceniony i szeroko polecany przez rodziców na całym świecie.Używany jako pierwsze łóżeczko dla dziecka ze względu na swoją lekkość i łatwość przenoszenia po całym domu. Świetnie sprawdza się w mniejszych przestrzeniach, ponieważ zajmuje bardzo niewiele miejsca. Ustawiony blisko łóżka rodziców, zapewnia pełną możliwość czuwania nad bezpieczeństwem niemowlęcia czy też wygodnego karmienia w ciągu nocy.

Materac - odpowiedni materac jest dla zdrowia niemowlaka bardziej istotny niż samo łóżeczko. Wybór materaca do łóżeczka tylko pozornie wydaje się prosty, gdyż w sklepach znajdziemy bardzo szeroki wachlarz rozmaitych materaców dla niemowlaka. Wybór często wiąże się z zasobnością portfela, bo zwykle za produkty lepszej jakości trzeba więcej zapłacić. Jednak ważna jest nie tylko cena, bo materace różnią się konstrukcją, tworzywem, a nawet sposobem użytkowania. Warto wiedzieć o tych różnicach, gdyż dzięki przemyślanemu zakupowi zapewniamy dziecku nie tylko wygodę, ale możemy zapobiec nawet kłopotom ze zdrowiem maluszka. Materac powinien leżeć równo, stabilnie przylegać do podłoża i wypełniać szczelnie całą przestrzeń łóżeczka. Standardowe łóżeczka mają wymiary 120x60 cm oraz 140x70 cm, ale jeśli nasze łóżeczko jest większe lub mniejsze, nic straconego – niektórzy producenci oferują bowiem wykonanie materaca także pod inny rozmiar. Ważna jest także grubość materaca. Dopasowując materac, w drewnianych łóżeczkach o prawidłowej konstrukcji trzeba poszukać tzw. punktu bezpieczeństwa, czyli miejsca, do którego maksymalnie może sięgać górna krawędź materaca. W ciągu pierwszych kilku lat życia dziecko spędzi na materacu wiele czasu, dlatego w miarę możliwości finansowych należy kupić produkt nowy, nawet jeśli mamy materac, którego wcześniej używała pociecha z naszej rodziny. Materac przyjmuje bowiem kształt pierwszego użytkownika. Noworodkom szczególnie polecamy materace o twardszej powierzchni, np. z warstwą kokosu, aby zapewnić równomierne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Dzieciom powyżej dziewiątego miesiąca życia można kupić produkty o mniejszej twardości, np. pianka poliuretanowa o podwyższonej elastyczności. Ważne, aby konstrukcja materaca oraz komponenty, jakie zastosowano podczas jego produkcji, miały właściwości antyalergiczne, zapewniały przepuszczalność pary oraz wentylację podczas snu. Dzięki temu skóra malucha oddycha w sposób naturalny. Dla niemowlaka najlepszy będzie średniej twardości materac, który po położeniu nie będzie odkształcał się w okolicy główki czy pupy. Powinien stworzyć równą, niepofałdowaną powierzchnię. Dodatkowo poleca się też inne rozwiązanie, które sprawi, że materac posłuży nam dłużej. Najczęściej sprawdza się zakup materaca o dwóch stronach: bardziej miękkiej dla młodszego dziecka oraz twardszej dla starszego. Pamiętajmy również o odpowiednim dopasowaniu. Lepiej, żebyśmy musieli wciskać materac do łóżka, niż gdyby miał być on za mały. W sprzedaży jest wiele materacy wyróżniających się rodzajem zastosowanego wypełnienia. Każde z nich mają swoje dobre i słabsze strony. Większość z tych typów różni się znacząco ceną. 
Najpopularniejszymi materiałami/wypełnieniami materacy są:
  • Pianka poliuretanowa – cechująca się dobrą wentylacją i swobodnym dostępem powietrza. Jeśli dobrze dobierzemy materac, będzie on stanowił dobre podparcie dla kręgosłupa dziecka. Niestety pianki gorszej jakości są podatne na odkształcenia, co wymusza po pewnym czasie wymianę materaca.
  • Pianka termoelastyczna – reaguje na ciepło ciała oraz wykazuje większą elastyczność pod wpływem wyższych temperatur. Materace z pianki termoelastycznej dopasowują się do kształtu ciała dziecka oraz pozycji, jaką ono przybiera, co pozwala na optymalne ustawienie kręgosłupa.
  • Lateks – również dopasowuje się do kształtów dziecka i zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa. Jest ponadto naturalnie antybakteryjny, co sprawia, że nie rozwijają się w nim bakterie ani grzyby. Dodatkowy atut to spora przewiewność, niezatrzymywanie wilgoci. Dzięki temu, gdy dziecko się poci, łatwiej uniknąć przegrzania oraz potówek. Niestety materace lateksowe to również spory wydatek (dla wielu osób zbędny). Choć można znaleźć też propozycje tańsze wykonane z lateksu w połączeniu z innymi materiałami, na przykład kokosem.
  • Kokos – może występować w różnej konfiguracji: jako materac piankowo-kokosowy (łączy właściwości dwóch materiałów: z jednej strony mamy piankę dostosowaną do snu dla młodszych dzieci, z drugiej kokos – bardziej twardy dla starszych maluchów). Ten rodzaj materaca uważa się za rozwiązanie posiadające dobrą wentylację i antyalergiczne. Bardzo popularny wśród polskich mam, choć krytykowany przez niektórych ekspertów jako zbyt twardy, jest z kolei materac gryczano-kokosowy –  najpierw maluszek śpi na stronie kokosowej, a później, gdy zacznie raczkować (około 8-9 miesiąca lub wcześniej – kiedy dziecko zaczyna siadać), przewraca się na stronę z gryką, która ma zadanie masować ciało dziecka. Materac kokosowy, czy gryczano-kokosowy jest sztywniejszy niż materac piankowy i twardszy. Wybierając rodzaj wypełnienia materaca, można mieć wrażenie, że co sprzedawca to inna opinia. To oczywiste, dlatego warto posłuchać własnej intuicji i wybrać dobry materac (niekoniecznie najdroższy), zwracając uwagę na opisane wyżej właściwości każdego materiału. W przypadku dzieci jest podobnie jak podczas wyboru materaca dla dorosłego. Trzeba przymierzyć się do różnych materacy, by znaleźć jeden, który będzie pasował nam najbardziej.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel